Grid ekranlardaki  bölümü kullanıcıya önüne gelen ekranda kaç öğenin listelendiği, bunların sayfa görüntüleme boyutuna göre (Page Size) kaç sayfada görüntülendiği ve şu an kaçıncı sayfanın görüntülendiği bilgilerinin yanı sırasayfalarda dolaşma imkanıda sağlanır.  


Şimdi sırasıyla bunların nasıl yapıldığını inceleyelim.

Sayfa sayısı ve bulunulan sayfa

o ifadesi bize şu an 1. sayfada olduğumuzu, toplamda 6061 sayfa görüntülenebilir olduğunu belirtir.

Öğe Sayısı

o Kullanıcının açılan ekranındaki görüntüleme isteği sonrası 60605 kaydın (öğenin) görüntülenebilir olduğunu ifade eder.

Sayfalarda Gezinme

oBurada yer alan Sola Ok (<) veya Sağa Ok (>) işaretleri önceki ve sonraki sayfaya geçiş için kullanılır. Rakamlar ise doğrudan gidilmek istenen sayfa numarası olup, kullanıcı hangi sayfa sayısına tıklarsa o sayfaya gidebilir. (Gidilen sayfaya göre bu sayfa numaraları değişecektir)

Sayfa Boyutu

o nurada kullanıcıya her sayfada kaç kaydın (öğenin) görüntüllenmesini istediği seçenek olarak sunulur. Varsayılan değer 10 dur. Kullanıcı bu değeri arttırdıkça sayfada daha fazla öğe görüntüleneceği kadar unutulmaması gereken bir konuda sayfaların daha fazla veri için daha uzun süreli yükleme (gösterim) sürelerine erişecek olmasıdır (Özetle sayfaların daha geç açılması sorunu).Produce electronic books easily